Bezpečnost silničního provozu

Opakovaně nás žádáte o zklidnění provozu před školou. Tuto věc jsme v zastupitelstvu řešili už před dvěma lety. Tehdy jsme se usnesli na instalaci radarů do Měňanské ulice. Radar měl mít tzv. statistiku, tedy schopnost evidovat počet projetých vozidel, jejich rychlost a další statistické údaje.
Tehdy to byla reakce na opakované zamítavé stanovisko Policie ČR a odboru dopravy MU Beroun k záměru výstavby přechodu pro chodce v tomto místě. Radarem se statistikou jsme chtěli získat údaje o intenzitě provozu. Bohužel došlo k instalaci radaru bez funkcionality statistika. Nyní tedy nemáme žádná data, na něž bychom se při jednání s dotčenými orgány statní správy mohli odvolat.

Proto jsme 8.3.2018 přijali nové usnesení a počet radarů v Litni zvýšíme. Ten v Měňanské před školou bude mít statistiku, přibude kamera a přísvit, abychom zaznamenávali průjezd spolehlivě i po setmění. Navíc bude radar obsahovat nápis POZOR / ŠKOLA. Nově bude radar i v Dlouhé a v obou směrech ve Vlencích. Data, která nasbíráme, použijeme pro nová jednání s Policií ČR.

Rozpracovali jsme i projekt rekonstrukce centrální části Litně, do něhož zapracujeme návrhy, které byly představeny 28.2.2018 na Vernisáži na OU (výstava v zasedací místnosti stále trvá – přijďte se podívat).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *