Nástavba na naší škole nevyřeší ani scházející třídy, ani moc malou tělocvičnu

Pohled ze severu (od hřbitova)

Na sociálních sítích se v posledním týdnu objevovaly často Kamenné Žehrovice, které za miliony z dotací naprosto otřesným způsobem „zrekonstruovaly“ svou školu a absolutně ji přitom zohyzdily.

Bohužel nás něco podobného čeká v Litni. Paní starostka Marcínová nesplnila usnesení zastupitelstva obce a zadala pouze jedno provedení a získala pouze jeden návrh. Absolutně ignorovala přání bývalé ředitelky školy a většiny zastupitelů, kteří požadovali návrh rozšíření do areálu bývalého učiliště. Jak současná starostka Marcínová, tak minulý starosta Horák tvrdili vedení školy, že si zastupitelé nepřejí rozšíření do areálu bývalého učiliště. Nám zastupitelům zase oba starostové tvrdili, že vedení školy nechce rozšíření do učiliště. 
Jak příznačné pro stav věcí v Litni. 

Nástavba z ptačí perspektivy

Když paní starostka Marcínová představila návrh zastupitelům, tak nadpoloviční většina zastupitelů řekla/napsala, že je to hrůza a že si toto rozšíření nepřejí a že se pod to nepodepíší. Návrh, který podporuje a předložila paní Marcínová, obsahoval také „vystoupení“ budovy školy v přízemí do uličního prostoru před kostel a hospodu do parku/na náves. Toto „vykročení“ ven bylo také zrušeno (tak jako v Žehrovicích) a zůstal zbytek s krabicovou nástavbou na střeše. 

Za nějakých 24 miliony korun tak škola získá 3 třídy a o jednu třídu přijde. Také vám to přijde málo? Nám zastupitelům za Nezávislé ano. Navrhovali jsme úplně jiné řešeni, které obsahovalo i větší tělocvičnu a 4 třídy navíc za stejnou částku.

Vypadá to však, že si paní Marcínová chce stůj co stůj připsat body za realizaci jakékoli stavby. Jedno, jak to bude vypadat, jedno, co to bude stát. Zastupitelé za Lepší Liteň (Horák, Fiřt, Slanec) a přeběhlík z Nezávislých (Hrách) paní Marcínové záměr posvětili. V případě Jiřího Hrácha je to o to zvláštnější, že sám svůj souhlas později bagatelizoval tvrzením, že „CHKO stavbu stejně nepovolí“. Sám totiž řekl, že návrh je „strašný“. Dlužno podotknout, že proti tomuto rozšíření jsou i někteří vlastníci sousedních parcel a nemovitostí. S nimi paní Marcínová také záměr v samém počátku nekonzultovala a sama se vyjadřovala tak, že stavbu „stejně protlačí“.

„Vykročení“ budovy školy směrem na jih

Nejsmutnější na celé věci je skutečnost, že rozšíření není dostatečné…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *