Neoprávněný plat místostarostky: skoro 44.000,- Kč měsíčně

Napsal | 26.10.2016

FB_NL_KONTROLAJedním ze dvou výborů, které musí být v každé obci v Čechách je výbor kontrolní. Dohlíží na dodržování zákonů v obci a v případě problémů informuje zastupitelstvo. Liteňský kontrolní výbor zjistil při svých kontrolách v posledních dvou letech opakovaně problémy hlavně v tom, že zastupitelstvo přijalo konkrétní rozhodnutí, ale výkonná část obce, tedy obecní úřad pod vedením starosty a místostarostky, tato rozhodnutí dlouhodobě neplnil. Nesplnění rozhodnutí zastupitelstva je přitom porušením zákona o obcích. Když počet nesplněných usnesení zastupitelstva dosáhl na jaře tohoto roku čísla čtrnáct, bylo to důvodem k odvolání ing. Horáka z funkce starosty.

Poslední kontrola probíhala v půlce října a koncentrovala se na oblast odměňování. Bylo zjištěno několik formálních nedostatků, že schází na příklad některé důležité doklady, ale bohužel i několik skutečně závažných pochybení liteňského vedení. Nejzávažnější chybou bylo, že si místostarostka, která je již od března zodpovědná za chod úřadu městyse, dala vyplácet měsíčně plat 43.879,- Kč*, který jí podle zákona nepřísluší. Obci tak vznikla škoda přes 250.000,- Kč. Tento problém by se měl řešit na příštím zasedání zastupitelstva.

A jako u předcházejících kontrol i tentokrát bylo zjištěno, že v jednom případě nebylo splněno rozhodnutí zastupitelstva z března 2016 o zrušení pracovního místa stavební technik. Je to již patnácté porušení zákona o obcích během posledních dvou roků.

Bohužel je třeba konstatovat, že dosavadní vedení Litně má v celém průběhu tohoto volebního období extrémní problémy s dodržováním zákonných ustanovení a kontrolní výbor proto zjistil zatím při všech svých kontrolách opravdu vážná pochybení.

——————
* – tabulková odměna pro uvolněného starostu obce velikosti Litně podle vyhlášky Vlády ČR číslo 52 

 1. Šárka Marcínová

  Dobrý den, to je rychlost … včera jsem odmítla schůzku se zástupci Nové Litně a dnes už mi přijde sms, že si mám o sobě přečíst článek 🙂
  Vzniklá škoda přes 250 000 Kč je samozřejmě v hrubém, část z této částky tedy bude ze strany ÚM vyžádána zpět, zbylou částku samozřejmě vrátím do rozpočtu jednorázově já sama, konkrétně začátkem příštího týdne. Pokud se chybou mou a chybou mzdové účetní proplácely peníze, které neměly, je samozřejmé, že se do rozpočtu obce všechny vrátí. Jsem velice ráda, že fungují kontrolní orgány jako je krajský audit a kontrolní výbor, a že splnily svou funkci a na toto pochybení přišly dříve, než se částka vyšplhala do výšin, které by se mi už těžko vracely…

  Reagovat
  1. Jiří Vodička Post author

   Vrátit neoprávněně obdržené peníze je samozřejmost, o které není třeba diskutovat.
   Skutečně zajímavá otázka bude, jaký postih je přiměřený pro toho, kdo protiprávní výplaty nařídil a podepsal – to je totiž měřítkem zodpovědnosti a schopnosti zastupitelstva, udržet v obci aspoň zdání pořádku.

   Osobně se bojím toho, že při svém marnotratném přístupu k našim společným prostředkům budou někteří zastupitelé chtít toto objektivní selhání místostarostky odměnit tím, že jí budou chtít do budoucna přiklepnout plný plat starosty. Tím by rychle dostala z obecních peněz to, co teď musí vrátit a ještě by jí zbylo. 🙁

   Uvidíme. Je to každopádně velice poučná situace pro všechny Liteňáky a pro všechny voliče, jak se kdo k našim společným obecním financím staví.

   Reagovat
  2. Filip Kastanek

   Šárko, Vy moc dobře víte, že to neměla být schůzka se zástupci Nove Litně, ale se zastupiteli za Nezavislé. Format 4+1, my 4 Nezávislí a Vy jako samostatná zastupitelka a místostarostka odštěpená od politického uskupení Pro Lepší Liteň. Chtěli jsme s Vámi mluvit a znát Váš pohled na věc, reakci, co si myslíte. Vy jste s námi odmítla schůzku, spolupráci, komunikaci ve velmi závažné situaci. Vnímáme to jako nevhodnou reakci a jako neochotu se s námi setkávat. To by místostarosta neměl, zvláště v tak závažném případě. Nelze totiž vynakládat nezákonně veřejné prostředky a myslet si, že když se na to přijde, tak stačí vrátit, co jsem si neoprávněně přisvojil. Zvlášť v případě, že jste zodpovědnou osobou.
   Mně osobně je Vás lidsky líto a mám obavu, že se necháváte zkušenými a protřelými harcovníky z vaši kandidátky vmanipulovávat do situace, která může být škodlivá jen a jen pro Vás a Vaši rodinu. Nikoli pro zkušené mazáky, kteří tahají za provázky a nastrkují Vás jako štít, který má za cíl ubránit Liteň před přistěhovalci. Zvažte, zda má tento nesmyslný boj smysl – co tím Liteň získává.
   Co tím chci říci: s Nezávislými a s naším přístupem k životu a naší životní filosofií byste se NIKDY do této situace nedostala. My budeme tedy dále čekat, až Vám dojde, kdo je ten, kdo to nejen s Vámi, ale i s celou Litní a jejími lidmi, myslí dobře. Nejsme ten, kdo schovává rohy pod čepicí a nosí v botě kopyto.

   Reagovat
 2. David H

  Jaká škoda 250.000,- ? Pokud by zůstal starostou pan Horák, dostával by nejspíš stejný plat. Co vím, tak díky paní Marcínové městys naopak ušetřil tím, že je nyní na městysu o dvě pracovní síly méně, nebo se pletu? Stejně tak neoprávněně vyplacené peníze mají být vráceny, tak proč další pomlouvačný článek? Co ale mrazí mě, je to, jakým způsobem hází NL paní Marcínové klacky pod nohy místo aby se snažila pomoct alespon způsobem, že se bude chovat korektně. Tady jen pořád rozebíráte nějaké argumenty, co bylo za pana Horáka. Já jsem svědkem toho, že paní Marcínová se snaží maximálně pracovat pro obec a řešit věci, které se za p.Horáka zanedbávaly. Navíc na jednom ze zasedání, kde jsem byl, tak paní Marcínová navrhovala možnost předčasných voleb., což by bylo jistě čisté řešení. To s tím má NL problém? Ani bych se nedivil, po té komedii s odvoláním pana Horáka, kdy NL najednou nevěděla, co je pro ní výhodnější.

  Reagovat
  1. Filip Kaštánek

   Pane Davide,
   Nezávislí paní Marcínové nikdy žádné klacky pod nohy neházeli! Dokonce jsme jí slíbili a dodrželi 100 dní hájení, kdy od nás zastupitelů nedostávala žádné úkoly. Paní Marcínová mě o to doslova požádala a já jsem jí to slíbil a dodržel. Samozřejmě ji nemůžeme nechat 3 roky vegetovat ve starostenském křesle a nepožadovat po ní práci. Práci, kterou převzala po panu Horákovi, neudělala nebo nedodělala či přímo udělala špatně (např. radary s ročním zpožděním a špatně!). Že se snaží je sice chvályhodné, ale nic si za to „nekoupíte“. Počítají se jen výsledky. A ty jaksi nejsou.

   ad předčasné volby) předčasné volby nevzniknou tím, že o ně paní Marcínová požádá, ale tím, že se půl roku nesejde Zastupitelstvo. To chcete? Mně to přijde nezodpovědné a naprosto krajní řešení. Jako lepší bych viděl „nucenou správu“, kdy by nám sem státní správa dala úředníka, který by vykonával funkci starosty. Takový starosta by jistě zajistil vykonatelnost usnesení zastupitelstva a tím udělal práci, která se dnes nedělá.

   ad odvolání pana Horáka) více si můžete přečíst zde: http://www.novaliten.cz/2016/08/proc-jsme-odvolali-starostu-ing-horaka/ Hlavním důvodem pro Nezávislé bylo 15 nesplněných usnesení, tedy nepráce. Pro paní Marcínovou, zdá se, byl motivací zřejmě plat starosty, proto svého kolegu vyhodila ze sedla. To, co nazýváte komedií, byla zřejmě moje žádost o přestávku v jednání. V přestávce jsem se paní Marcínové ptal, jak bude probíhat její odměňování. Ona odpověděla, že se nás zastupitelů nemusí na nic ptát a že to má vyřešené. Jak vidíte, výsledkem je nezákonné vyplácení odměny. Co chci říci: já a moji kolegové Nezávislí jsme byli připraveni tuto otázku řešit (stejné jako současnou situaci) a byla to paní Marcínová, kdo správné řešení a spolupráci odmítl.

   Nejsme to my, kdo má rohy a kopyto v botě. Kdybychom měli možnost v Litni vládnout, měla by Liteň už nové chodníky a silnice, Běleč kanalizaci, bylo by hotové nové hřiště v Bělči a Litni, nová sběrná místa na odpady, fungovala by standardně údržba všech vesnic, Vlence by měly řádně opravenou cestu, byla by opravená vodárna,… Náš zájem je prosperující Liteň, Běleč, Leč a Vlence. Chceme Vám všem pomoci, udělali jsme hromadu práce a předložili více než 100 návrhů našeho veřejného prostoru, jako jsme dokázali např. levnější energie a úsporu půl milionu, jako jsme odsouhlasili účast v další aukci na levnější sběr odpadů, což jsou levnější poplatky pro vás všechny (že to už 3/4 roku paní Marcínová nedělá je právě rozdíl mezi snahou a výsledky). Jsme jednoduše nositeli naděje na lepší společnou budoucnost.

   Reagovat
   1. David H

    Vážený pane prezidente, tak Vy chcete “nucenou správu“ do Litně? Nějakého úředníka, kterého by sem někdo dosadil? Který by neměl k Litni nejspíš vůbec žádný vztah ani zodpovědnost, nebot‘ jeho období by bylo časově omezeno do termínu řádných voleb? Člověka, kterého v Litni nikdo nechtěl ani nevolil a po řádných volbách by se ztratil? Ten by jako pro Liteň zajistil ty nové chodníky? Co by ho k tomu motivovalo? Stihl by se vůbec zorientovat? Kdo by mu předal veškeré věci, které Liteň potřebuje řešit? Ten člověl by se zodpovídal komu? Vám? A až by z Litně odešel, co by si na něm kdo vzal? Nebo si myslíte, že takový člověk by byl lépe tvárný, šel by Vám víc na ruku, než paní Marcínová? Protože jiný důvod navrhovat takovou hloupost mě opravdu nenapadá. Je to především Vaše selhání, že se nedokážete mezi sebou domluvit a zvolit si člověka do vedení městyse. To nelze najít nikoho, kdo by byl do voleb přijatelný pro všechny? Když všichni chtějí tu MODERNÍ Liteň? Vypracovat harmonogram toho, co by se ještě dalo do termínu řádných voleb stihnout a pověřit tím řádně zvoleného starostu? Aby se neztrácel čas nějakým provizoriem? To nezvládnete? Vždycky bude lepší, když se dohodnete mezi sebou vy, než aby sem někoho strkala státní správa. Jenže to byste museli chtít se dohodnout. Když pořád tak tvrdíte, jak Vám na Litni a Bělči tak záleží, tak už přestaňte vést tuto nechutnou kampaň a něco dělejte, příležitost k tomu máte!

    Reagovat
    1. Jiří Vodička Post author

     Dobrý den. Snažíme se stavět vždy na faktech a ne na dojmech a pocitech. Fakta jsou jasná: zastupitelé Fiřt a Slanec nedělají nic, zastupitelé Horák a Marcínová jako vedení obce nejsou schopní dovést do konce to, co obec potřebuje a co jsme všichni včetně termínu realizace společně rozhodli. I Horák s Marcínovou hlasovali PRO těch 15 usnesení, které potom nebyli schopní zrealizovat!
     Váš návrh – vypracovat harmonogram toho, co se dá stihnout a pověřit tím starostu – je tedy do té míry správný, že jsme (Kaštánek, Kliment, Vodička) připravili a v zastupitelstvu už našli většinu pro to, co chceme zrealizovat.
     JEDINÝ PROBLÉM, který máme je ten, že zastupitelé Horák, Marcínová, Fiřt a Slanec se rozhodli na základě pocitů, že v žádném případě nebude pověřen realizací pan Kaštánek. Přitom objektivně a na základě rozumné úvahy je on ten jediný, který může mít úspěch! Před posledním návrhem na volbu starosty jsem to shrnul do pár vět takto: https://youtu.be/cpJ8yTwfY1Y?list=PLcwzGaHOTc-prAJ3rBgkWV-k6EcXyS-Dn&t=12310

     Náš problém tedy není to, že bychom nevěděli co a jak chceme zrealizovat, náš problém je to, že ti, kteří to prokazatelně NEUMĚJÍ zrealizovat, to nechtějí přiznat a zařídit se podle toho. Jejich motivace je prostě silnější v oblasti osobního prospěchu a mnohem slabší co se týká hotové práce pro obec. Kaštánek, Kliment i Vodička jsou prokazatelně schopní se velice dobře uživit na volném trhu, kde je přímá úměra mezi výkonem a odměnou. Jejich motivace není proto osobní obohacení, ale výhradně zlepšení stavu obcí, ve kterých my všichni žijeme.

     Reagovat
 3. Šárka Marcínová

  Pane Vodička,

  sám jste toho ve svém komentáři popsal dostatek… vyjádřil jste, čeho se NL nejvíc bojí a zároveň předem připravil půdu pro Vaše následné reakce, kdyby se to doopravdy náhodou stalo.
  Je smutné, že si takto vypisujeme…přitom nejsme schopni se shodnout na konání poradě zastupitelů i presto, že máme tolik důležitých věcí k řešení. Vypadá to, že co se má nyní řešit, ať už je to jakkoliv důležité je jedno…hlavně připravovat půdu pro další volby… V tomto se naše cíle rozchází.

  Reagovat
  1. Filip Kaštánek

   Šárko, já jsem Vás požádal o schůzku Marcínová – Nezávislí. Vy jste tuto schůzku odmítla s tím, že se nemáte s námi o čem bavit, a že nezákonně vyplacené finanční prostředky vrátíte a že to budete vysvětlovat na zasedání zastupitelstva. Já jsem Vám řekl, že to není obecní problém, ale Váš osobní selhání, a není důvod zdržovat jednání zastupitelstva. Vy jste tedy dialog odmítla. Takže nikoli Kaštánek, Vodička nebo Kliment se nedohodli, ale Vy jste další dohodu, stejně jako jiné předtím, odmítla už v počátku. Je proto logické, že o věci informujeme, když Vy dialog odmítáte.

   Reagovat
  2. Jiří Vodička Post author

   Snažíme se, dostat Liteň aspoň na začátek té správné cesty. Aby se začala konečně zlepšovat. Aby se nám tu všem, našim dětem a vnukům opravdu dobře žilo.
   A po dvou letech tohoto volebního období vidí každý kdo má aspoň jedno oko, že ve skutečnosti jediná – ta rozhodující – brzda je v lidech, kteří mají na obci vzít za práci. Které zajímá jen jejich osobní příjem, ale už ne výsledky jejich práce. Zastupitele z kandidátky „Za lepší Liteň“ totiž buď nenapadá vůbec nic, co by skutečně obec povzneslo (Slanec, Fiřt a Marcínová nedodali jako zastupitelé za dva roky žádné návrhy na zlepšení) a nebo prokazatelně nejsou schopní námi připravené a celým zastupitelstvem odhlasované věci zrealizovat (Horák, Marcínová).
   My jsme kvalitně zpracovali a předložili 100 rozumných návrhů na vylepšení doslova ve všech oblastech:
   – úspory pro liteňáky (nižší poplatky za elektřinu a plyn, nižší poplatky za odpady, příspěvky dětem na kroužky, … )
   – provozu obce (např. škrtnutí pozice stavební technik, půl milionu za energie ve škole, úřadu a školce, ..)
   – dotace (dětská hřiště, prosadili jsme proti Horákovi a spol. kvalitního dotační poradce, …)
   – informovanost občanů (SMS, email, bezdrátový rozhlas, nahrávání zastupitelstev, ..)

   A šli jsme vždy i o krok dál, než je běžné! Pan Kaštánek obstaral lidi, kteří by projekt dotáhli do konce, dodal cenové nabídky, my všichni prudíme opakovaně kvůli každému projektu na několika zasedáních za sebou …. a … a … A NIC! Duo Horák-Marcínová v čele obce nezajistilo, nepodepsalo, nesvolalo schůzky, nezorganizovalo! Je to naprostá frustrace pro Nezávislé, že i když se vykašlou na jakoukoliv politiku a zadarmo po večerech všechno promyslí a připraví a i vše potřebné seženou, je na konci 16 projektů, které se „nepovedlo zrealizovat“. A ty, které se podařilo zrealizovat jako ty dva radary po 13 měsících jsou zase špatně. Míla Kliment k tomu vždy smutně říká: „Zmar, zmar, je to zmar.“ a já ho fakt naprosto chápu!

   Američtí indiáni mají skvělé přísloví, které to vystihuje naprosto přesně: „KDYŽ ZJISTÍŠ, ŽE SEDÍŠ NA MRTVÉM KONI, SESKOČ!“ Po prvních dvou letech tohoto volebního období je zřejmé, že kobyla ve složení Horák, Marcínová, Fiřt, Slanec je skutečně naprosto mrtvá a pokoušet se na ní dojet do cíle – krásnější a lepší Litně – je pro liteňáky, bělečáky, lečáky a vlenčáky jenom ztráta času.

   Reagovat
 4. Šárka Marcínová

  Dobrý den,
  s nefunkčním zastupitelstvem může kdokoliv těžko očekávat perfektně fungující obec. Co se týče počtu bodů na zasedání – já si body nepočítám a nikdy nebudu. Naopak se snažím informační body shrnout pod bod jeden, nebo je zapojit do diskuse. Naše zasedání bývají zdlouhavá a náročná nejen pro zastupitele, ale i pro občany. Pokud občané návrhy dříve nečetli, z jednoho přečtení návrhu na A4 pochopí opravdu málo. Takových bodů předkládáte běžně cca 10-15. Ani to, že jsou tak obsáhlé však neznamená, že jsou dobře vypracované. Pamatujete si body, které předkládal Jirka Hrách? Nemá jich 100, ale když nějaký má, je výborně propracovaný. Není obsáhlý, ale obsahuje to nutné … co, proč, odkud konkrétně a za jakých podmínek. Tak má vypadat bod předkládaný zastupitelům na zasedání. Vaše body často bývají obsáhlé úpouze slohově, ale ve skutečnosti jsou jen základem pro úvahy a plány … Je velice sebevědomé nazývat všechny body jako dobré, jelikož se i zde jedná o názor. Já osobně se u hlasování o jednotlivých bodem neřídím pocity, jak popisujete, ale tím, zda mi přijde daná věc jako dobrý a reálný nápad. Pokud ne, nevidím důvod, proč bych pro něj měla zvedat ruku … některé body jste takto předkládali snad i 4 krát. Neprošel jednou, zkusíme změnit slovo a předložit znovu, a znovu, a znovu …
  Stejně přehnané je výše uvedené jmenování toho, co by Liteň už určitě měla, kdyby vládli Nezávislí … hřiště, chodníky, vodárna … Předpokládám tedy, že pokud by Nezávislí vládli, netýkala by se Městyse Liteň klasická dotační kolečka jako je příprava (které se týká mnoho věcí, včetně např. řešení pozemků s jejich majiteli), žádost o dotaci a hlavně následný úspěch, či neúspěch. Všichni by Vám dokonale vyšli vstříc, jelikož nikdo přeci nemá problém s tím uvolnit svůj vlastní pozemek obci a na jakémkoliv fondu by Litni automaticky vše ,,přiklepli“. Protože pokud by to tak nebylo, nemůžete nikdy konstatovat co vše už by bylo uděláno. Pan Kaštánek nedávno konstatoval, že Liteň může proinvestovat na spoluúčastech v několika letech 10 miniónů a získá za ně milionů 100. Opravdu se díváte, které dotační tituly ještě nabízejí 90% podpory? Opravdu se odborníků ptáte, jak často se jim povede těchto 90% dosáhnout? Například spoluúčast na projektu přístavby školy nás bude, v případě úspěchu, stát min. 5 000 000 Kč. Vodárnu právě řeším … když se nám povede dostat se přes všechny peripetie s pozemky, apod… bude nás to také něco stát. Z čeho pak budeme hradit vše ostatní? Pan Kaštánek řekl, že rezerva jsou ,,mrtvé peníze“, já osobně bych nerada, aby se Liteň ocitla v stuaci bez jakékoliv rezervy.

  Konstatovní toho, že mi nejde o dobro obce je absolutně zcestné. Stejně jako to, že jsem zvedla ruku pro odvolání pana Horáka proto, abych si uvolnila místo. Snažíte se ze mě před veřejností dělat člověka, kterým ani zdaleka nejsem.

  Na spoustu věcí jste však odpověděli sami sobě … že jediné řešení je pro Vás, aby byl starostou pan Kaštánek (i přesto, že je všude tolik úspěšný a tuto funkci vůbec nepotřebuje). To je odpověď na všechny otázky týkající se mého odmítání jednání se zastupiteli z Nové Litně. Každé jednání zatím začínalo: ,,Když mě Šárko zvolíte starostou, tak …..“. Vždy jsem odpověděla negativně a vždy tato má odpověď znamenala pouze větší nátlak a útoky z Vaší strany. I přes to všechno se zde naposledy vyjádřím, že panu Kaštánkovi svůj hlas nedám a to z mnoha důvodů. Vzhledem k dění v posledním cca měsíci, během kterého se můj názor na pana Kaštánka ještě mnohem více ucelil, jsem si tímto svým rozhodnutím jista více, než kdy předtím. Proto předem říkám, že schůzky s Nezávislými, které jsou vždy jen za tímto jediným účelem budu odmítat i nadále. Kdyby mi šlo o peníze a klid, jak neustále naznačujete, už bych dávno přijala Vaši nabídku …

  Pane Kaštánku, když jsem mluvila, a to nejen jednou o předčasných volbách samozřejmě jsem nemyslela, abychom se více než 6 měsíců nesešli. Vy toto výše popisujete jako jedinou možnost. Mnou navrhovaná možnost byla, aby nás většina ze zastupitelstva odstoupila. V takovém případě je možnost za 3-4 měsíce mít v obci nové volby. V mezidobí funguje zbytek zastupitelstva, ze kterého se vybere jeden pověřený a proto rozjednané věci můžou pokračovat dál …
  Pro Vás je, jak jste mi sám říkal, dobrý starosta ten, kdo je dobrým manažerem,. Pro mě také člověk, který je ochoten pomoci jedincům, občanům a věnovat svůj čas i jejich záležitostem. A myslím že je fajn, když má tento člověk také svoji čest …

  Reagovat
 5. Karel Tůma

  Dobrý den, ve chvíli, kdy bych si snad vyplácel neoprávněné peníze v hotovosti do obálek i když vím, že jednám protizákonně a navíc netransparentně, určitě bych naznačoval že mám na rozdíl od druhého zastupitele čest, navíc nepopsat kde snad druhý čest ztrácí, to je populismus kterého snad Liteň ani není hodna. Pani Marcínová, v čem konkrétně pomáháte občanům s jejich záležitostmi a kterým jste tak či onak pomohla? Měla jste tu být pro všechny tím, že pro nás pracujete, úřadujete. Jestli pomáháte občanům řešit jejich záležitost tak by o tom měli také všichni vědět, třeba potřebují mít také informace, protože být tu jen pro někoho je přesně to, co rozděluje občany úplně nejvíc.

  Reagovat
  1. David H

   Třeba by pí Marcínová ráda poinformovala např. na veřejných zasedáních, pokud byste ji k tomu dali prostor a neustále se nehandrkovali. Také p.Kaštánek by se mohl odnaučit skákat jiným do řeči. Soudný člověk tam samozřejmě ty 4 hodiny vydržet nemůže, protože to nemá úroveň.

   Reagovat
 6. J.H.

  Situace se začíná docela vyvíjet.
  Karle T., kolikrát jsem tě žádal, abys podněty pro komisi zaslal např. na E-mail. Co přesně chceš probírat? Ani jednou jsi nic neposlal. Například, Monika Klimentová zajišťuje tradiční akce organizačně (Advent, Máje,..), já s Lukášem technicky, apod. Ani jednou jsi nenapsal, i když jsme tě o to žádali. Co chceš řešit a probírat na jednání komise? Kritizovat umí asi každý, ale komunikovat už jen málo kdo. Kritizoval jsi i dotace od městyse Liteň. Žádal jsi asi 46 000Kč, na akce. Pak jsi kritizoval, že nedostaneš na provoz spolku. A hle, Na provoz spolku nikdo nežádal. Pokud požádáš, dostaneš. To už jsem ti také několikrát říkal. Chválil jsem a chválím činnost liteňského pupíku, tak proč hned neoprávněně útočíš. To hned musíme každou naší interní komunikaci zveřejňovat na webu?
  Stejně tak jsem ti říkal o situaci v Litni.
  Když už je to venku, tak ano vznikají politické dohody. I sem do Litně dorazila velká politika.
  Záleží jen, kdo se s kým dohodne. Bohužel to je hlavně na mě, paní Marcínové a panu Havelkovi a dalších, kteří jsou pro většinu (5 hlasů) hlasování zapotřební.
  Např. p, Horák by neměl ani plat. Jen by byl 2. Místostarosta, bez nároku na mzdu, ale o tom, že mi např. Filip nabídl místo tajemníka na úřadě městyse Liteň se už jen mlčí, že by pan Havelka dělal nadále ředitele za 10 tisíc také… Stejně jako o dohodě s dalšími zastupiteli. To se do zítřka stejně poupraví a vlastně žádné dohody nevznikají.
  Každá mince má dvě strany a je třeba otočit obě. A ano. Hlasoval jsem pro oba kandidáty na post starosty. Každý by mohl být dobrý starosta, ale už předtím se vědělo, že nikdo nezíská většinu. Nemám problém podpořit kohokoliv. Poptejte se i dnes občanů, voličů, co si o tom myslí a co by si přáli. Mě to dávají dost najevo a proto i dnes přehodnocuji své předchozí kroky.
  Přeji pěkný a klidný den.
  Jiří Hrách

  Reagovat
  1. Karel Tůma

   Jen uvedu, že moje reakce na stejný text Jirky je u mého článku Rozmělněnost a nestálost je přeci s politikou neslučitelná. Díky

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *