Na Policii se obrátila i obec! Pískovna se vyšetřovat bude!

Jako blesk z čistého nebe bylo nejen pro mne oznámení místostarostky Šárky Marcínové, že dává návrh na výpověď panu Havelkovi (čtěte zde). Pan Havelka dostal výpověď a už přichází druhá, a pro mne ještě překvapivější zpráva. Místostarostka Litně podává trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli nedovolené těžbě písku v Bělečské pískovně. Zdá se, že je to díky tomu, že je starosta Miroslav Horák dlouhodobě nemocný. Vždyť i v srpnu, kdy vrcholilo živelné nekontrolované zavážení pískovny a obci vznikala každým dnem ztráta 60.000,- Kč (celkem jsme ji vyčíslili na cca 11 milionů a podali trestní oznámení – číst můžete v článku A dost! zde) to byla Šárka Marcínová, která po opakovaných upozorněních konečně zamkla pískovnu a dala hlídat vjezd obecním zaměstnancem. Bohužel až po opakovaných upozorněních zastupitelů za Nezávislé a členů Nové Litně. Nyní se obracíme na všechny poctivé s prosbou, aby pomohli jak obci, tak i policii při pátrání, a pomohli tak vyřešit alespoň jeden z velkých problémů, s nímž se jako obec potýkáme.

Zastupitelé Münzberger, Kliment, Kaštánek i Vodička informovali starostu a zbylé členy Zastupitelstva už na jaře 2015, tedy přesně před rokem, o tom, že v pískovně v Bělči probíhá jednak gigantická černá skládka odpadu a vzniká obci Liteň škoda v rozsahu mnoha miliónů korun a také nezákonná těžba písku! Informace o obou trestných činech jsme přinášeli opakovaně, natáčeli jsme nákladní auta, která do pískovny jezdila, fotografovali jsme až do podzimu 2015 celkově několik míst, kde zloději písek odtěžili. Fotografie, film i reportáž České televize si zde můžete prohlédnout, já jsem se opakovaně sešel s poslankyněmi a senátorkou, které podobné problémy řeší i jinde v republice, podali jsme trestní oznámení.

Reakce starosty Horáka byly čtyři:

  1. „Já nevěřím, že to probíhá v takovém rozsahu.“
  2. „Já jsem to zabezpečil, nikdo nepovolaný se tam nedostane.“
  3. „To se sesunulo samo.“
  4. „Jo, o tom vím, ten písek strhnul bagr na dno pískovny, když to tam zarovnával.“

Minimálně druhá až čtvrtá věta jsou díky fotografiím, které jsme udělali, prokazatelné lži. První věta, že tomu pan Horák „nevěřil“, je naprosto nepravděpodobná. My zase nevěříme tomu, že o tom při své inteligenci nevěděl, a že v tom neměl prsty.

V průběhu roku 2015 vozila do pískovny odpad z kanalizace firma Šindler, která si také zjednala bagr na strhávání navážky do pískovny. Jedna z variant vyšetřování krádeže písku se logicky nabízí. Je legitimní se domnívat, že bagr nejen upravoval povrch, ale i nakládal na náklaďáky písek, který se dal použít při zemních pracích v okolí. Zapátrejte, prosím, v paměti, zda jste v průběhu roku 2015 neviděli náklaďáky s pískem, které ho mohly nakládat v naší pískovně. Možná znáte někoho, kdo pracoval pro firmy, které do pískovny jezdily. Každá informace, která povede k polapení zlodějů je cenná! Informace můžete předat rovnou na: Policie ČR – Služba kriminální policie a vyšetřování, Tyršova, 266 01 Beroun, tel.: 974 872 319. A nebo i anonymně emailem na novaliten@seznam.cz. Předem vám moc děkujeme. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *