53 MILIÓNŮ PO DRUHÉ

Napsal | 21.10.2015

FB_NL_lžemeJe nám jasné, že lháře nepoznáte podle dlouhého nosu. Ale poznáte ho. Někteří sofistikovaní lháři a manipulátoři to dotáhnou i dost daleko, protože slušní  lidé mají tendenci soudit ostatní podle sebe a věří jim proto. Po Litni jich běhá bohužel hned několik. Naším snem je, žít v moderní, uklizené, přátelské obci. K tomu patří ale i poctivost a důvěryhodnost. Proto máme odvahu, říkat pravdu.

Ohradili jsme se trochu ostřeji proti předloženému návrhu na mnohamiliónové zadlužení obce a vládnoucí klika začala aspoň verbálně veslovat zpět.

Abychom ale předešli typickému nesmyslnému vyprávění, co bylo a co nebylo v návrhu pana Fiřta – přečtěte si ho v klidu sami. A posuďte, co obsahuje.

A závěrem: jediný, kdo měl doteď rozumný a konstruktivní návrh, jak místní komunikace stavět byla Nová Liteň. Kolega Kaštánek navrhl již v lednu vypracování strategického plánu, ve kterém je výstavba silnic obsažená. Filip Kaštánek vypracoval velice detailní zadání, co obec Liteň potřebuje – můžete se ostatně sami přesvědčit, co přesně Nová Liteň hodlá realizovat na obecních internetových stránkách zde. Strategický plán rozvoje obce mohl být hotový už v březnu. Ale kvůli zablokování starostou Horákem (nepodepsal několik měsíců objednávku) se teprve teď  začíná s jeho vypracováním! A teprve potom je možné žádat o evropské dotace! Ztratili jsme kvůli sabotážnímu jednání starosty Horáky skoro celý jeden rok!

Je proto jednoduše směšné, jak na jedné straně bezdůvodně brání vládnoucí pětka rychlému vypracování dokumentů, potřebných k získání dotací a na druhé straně pak hodlá Liteň zadlužovat bez toho, aby předložila jakýkoliv smysluplný plán. Svědčí to o naprosté nekompetentnosti jak starosty, tak pana Havelky, doteď zodpovědného za dotace.

 

Návrh usnesení, který rozeslal 15. října starosta Horák zastupitelům a který má 22.10.2015 zastupitelstvo obce Liteň rozhodnout zní doslova takto:


27)-Úver-místní-komunikace-(1)-1

Přílohou je odhad ceny více jak 53 miliónů korun:27)-Úver-místní-komunikace-(1)-2

 1. Filip Kastanek

  Prosím povšimněte si posledního řádku rozpočtu: ROZPOČTOVÁ REZERVA. Její výše? 4,8 milionu korun!!!

  Reagovat
 2. Tom Šafránek

  Tohle je nesmysl, který je třeba zastavit v samotném zárodku. Jak může starosta městyse bez jakékoliv detailní rozpravy a plánovaní něco takového navrhnout? Kde jsou oficiální vyjádřeni příslušných orgánů, že dotace pro takový záměr nejsou dostupné? Taková to investice, která pětkrát převyšuje roční rozpočet městyse, který navíc hospodaří s minimálním přebytkem je nehorázným riskováním. Městys takovou investici němá šanci finančně zvládnout. Je to prakticky sebevražda.
  Investice takového významu by se měla detailně plánovat a to minimálně přes několik funkčních období zastupitelstva! Zároveň by se měly učinit veškeré kroky k tomu, aby bylo zajištěno spolufinancování a pokud v dané chvíli nejsou dotační tituly podporující takové investice, pak je třeba počkat. Návrh je nutné zamítnout.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *