ŠOKUJÍCÍ ODHALENÍ! PODKLADY NA VÍCEPRÁCE ZASE NESOUHLASÍ!

Zasedání zastupitelstva ze dne 19.3.2015 přineslo několik skutečně zlomových okamžiků. Mimo přerušení zasedání na neurčito (viz: „Nová Liteň chce pracovat, stará chce do postele“) to byla diskuze k návrhu starosty: navýšení ceny za stavbu čističky. Abyste pochopili, na základě jakých informací má dle starosty Horáka a stavebního technika Havelky zastupitelstvo kvalifikovaně rozhodovat o obecních, tedy našich společných financích, podívejte se na kvalitu podkladů, které zastupitelstvo dostalo.

1) Firma Šindler navrhla změnit smlouvu následovně – připočíst 277.650 Kč za změněné technologie v čističce a odečíst 139.250 Kč za ty, které byly plánované původně. Dodatek-c

2) A proč připočíst právě 277.650,- Kč? Na to je odsouhlasený výkaz výměr. Tak se podívejte na výkaz výměr, orazítkovaný starostou i stavebním dozorem. Vidíte tam těch 277.650,- Kč? Ne? Tak to nejste sami – každý normální člověk vidí jen 224.850,- Kč! Vykaz-vymer3) A skutečnou třešničkou na dortu je pak černošická firma AQUACONSULT s.r.o., která je podle starosty Horáka a pana Havelky NEZÁVISLÝ PORADCE, který obci Liteň od počátku stavby radí (video). A právě tento nezávislý poradce nám prý doporučuje, abychom změnili technologii a trochu si připlatili. V podkladech z obce nacházejí ale zastupitelé nabídku právě této firmy AQUACONSULT s.r.o. na dodávku této technologie! Firma Šindler to má pak Litni zjevně jen přefakturovat:

Cenova nabidka Aquaconsult na Šindlera

 

Naprosto nepochopitelné je, že stavební technik Havelka pak ještě v pátek, 20.3.2015, tedy den po zasedání, na pracovní poradě zastupitelstva zastupitelům tvrdí, že tato nabídka vůbec neexistuje. Zastupitel Vodička si to prý celé vymyslel a během zasedání lhal, že firma AQUACONSULT nabízí dodávku technologie do ČOV.

My se nesnažíme dokumenty interpretovat – na to nemáme dost znalostí a hlavně neznáme všechny dokumenty, které má obec k dispozici. Co děláme je, že údaje srovnáváme, jestli se jednotlivé dokumenty mezi sebou neliší a jestli dávají celkově smysl. A to v tomto případě nedávají.


Zjevné rozpory v podkladech a v tvrzeních zaměstnanců obce vám konečně můžeme přiblížit proto, že zastupitelé poprvé dostali aspoň k některým bodům programu podklady v písemné podobě a naskenované. Až do zasedání č. 4 bylo běžné, že písemné podklady nebyly vůbec žádné a starosta různá čísla a skutečnosti pouze tvrdil bez jakéhokoliv dokladu. Mnoho jeho tvrzení jsme proto neměli zatím možnost přezkoumat – schází nám totiž papír s přesným údajem. Jestli vás to zaujalo, možná uvítáte možnost se podívat na tu část záznamu, kde řešíme právě navýšení nákladů za čističku: délka cca. 20 minut, začátek zde.

 

 


obrázek: Clarissa Schwarz / pixelio.de

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *