Nová Liteň chce pracovat, stará chce do postele.

Napsal | 23.3.2015


FB_DobrouNocLitni
Zasedání zastupitelstva Litně číslo 5 ze dne 19.3.2015 mělo na pořadu skoro 20 bodů. Vyřídit se povedla pouze polovina, protože potom bylo 22 hodin a starosta Horák dal hlasovat o tom, zda zastupitelstvo bude projednávat zbylé body programu a nebo jednání přeruší. (video)

Čtyři zastupitelé: Hrách, Kaštánek, Kliment a Vodička, hlasovali pro to, pracovat i po 22 hodině. Tak, jak to bylo ve všech zastupitelstvech za posledních 26 roků samozřejmé i bez hlasování.

Čtyři zastupitelé: Fiřt, Horák, Novotný a Slanec byli proti.

Zastupitelka Marcínová se hlasování zdržela.

Zasedání tak bylo přibližně v polovině přerušeno, termín pro pokračování určen nebyl.

Zasedání zastupitelstva bylo přitom od samého začátku masivně zdržované NEPRACÍ! Neprací starosty, který byl naprosto nepřipravený na zasedání a neměl i ty nejzákladnější informace k projednávaným bodům.  A neprací zaměstnance obce, pana Havelky, který byl starostou přizván jako host mezi zastupitele a který se blýskl neinformovaností jak k tématu navýšení ceny za ČOV, tak k dotacím z krajského úřadu – tedy těch dvou věcí, které má v popisu své práce.

Nám nezbývá než dodat: dobrou noc, Litni. Spi, dál tiše spi při takových výkonech svých volených zástupců a obecních zaměstnanců!

 


obrázek: Dieter Schütz / pixelio.de

 

 1. Jana Čápová

  Dobrý den,
  držím Vám palce v nezáviděníhodné ale nutné práci vymetání „Augiášových chlévů“. Máte moji podporu.

  Ke skončení jednání 19.3. ve 22hodin, které mě na místě zaskočilo, se chci zeptat. Nenašla jsem, že hlasování vyvolané starostou o ukončení ve 22hod by mělo oporu v zákoně.
  Je snad součásti jednacího řádu liteňského zastupitelstva? Pokud je vůle občanů a téměř poloviny zastupitelů jednat i po 22hod, je asi na čase jednací řád zastupitelstva upravit. Jak je jednací řád starý?
  Doba se mění. Je zřejmé, že jednání budou nyní obsáhlejší. Liteň a přidružené obce po mnoho let stagnovaly. To vidím v okolních obcích – Korno, Svinaře, neřku-li Zadní Třebaň, Všeradice, Podbrdy… Význam Litně v širším měřítku je nyní ztracen, zůstala sedět v sedmdesátých-osmdesátých letech. Je jasné, že to dává hodně práce a času a nočních hodin zastupitelů (nejsou uvolněni, jako starosta a částečně placená místostarostka), aby se situace v Litni a přidružených obcích pohla a srovnala se současnou dobou.

  Vám zastupitelům Nové Litně držím palce a máte moji podporu

  Jana Čápová

  PS. Posílám mail i na vědomí panu starostovi Horákovi a dalším zastupitelům.

  Reagovat
  1. Filip Kaštánek

   Dobrý den paní Čápová,
   děkujeme za podporu. Práce tak jde hned lépe od ruky. 🙂 Je to všechno a především hlavně pro vás všechny. Je potřeba si uvědomit, že to děláme pro sebe, vy i my – dohromady.
   Liteň nemá v jednacím řádu nic o předčasném ukončení. V této věci jsem v kontaktu s Ministerstvem vnitra a Ministerstvem pro místní rozvoj. Čekám na jejich vyjádření k tomuto, podle jejich slov, nezákonnému jednání.
   S pozdravem Filip Kaštánek

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *