LUXUS! Po roce první veřejné vyúčtování stavby kanalizace!

FB_NL_FINANCNI_KOMISEOtevřenost a transparentnost vůči veřejnosti. To je deviza Nová Litně v přístupu k veřejným prostředkům a vůbec dění na obci.

Ing. Olga Beaufortová, členka finančního výboru a zakládající člen Nové Litně, se proto ve výboru logicky zasazovala o to, aby byla veřejnost seznámená s kompletním vyúčtováním stavby kanalizace, přípojek i ČOV. Finanční výbor se skutečně usnesl na tom, že toto vyúčtování bude veřejně vyvěšeno a uskuteční se do 18.4.2015! Jestli se to podaří, je to opět jeden malý krůček k „otevřené radnici“, o kterou nám jde.

Dostat z obecního úřadu informace k probíhající stavbě za více jak 50 mil. Kč totiž není vůbec jednoduché! Filip Kaštánek, zastupitel, se o to začal pokoušet už v listopadu 2014. Před a během projednávání rozpočtu na rok 2015, napsal několik emailů na starostu a celé osazenstvo obce.

NA ODPOVĚĎ ČEKÁ DODNES!


28. 11. 2014, 12:11:31
Prosba o info, žádost a zápis

ad rozpočet 2015)
ještě jsme studovali navrhovaný rozpočet. Nechceme rozhodne zdrzovat, jen bychom chteli ještě informace k financovani kanalizace a cisticky. Je to vysoka castka a jak to tak bývá, ta se přejde rychle. Jenom by nas zajmalo, co už bylo realizováno, co to stálo. A co budeme dělat a co to bude stat (to je tech cca 50mio v roce 2015). Strucne polozkove. A vyčíslit v tom skutecny vicenaklad, pripojky. A co dostaneme zaplaceno od obyvatel za ony pripojky. Dekuji za nás za všechny.
S přáním hezkého dne
Filip Kaštánek

18. 12. 2014, 10:26:44
RE: Prosba o info, žádost a zápis

Dobrý den všem,
dne 28.11. jsem vám zasílal níže přiložený e-mail. Nedostal jsem na něj odpověď ani po urgencích. Už se nebudu vracet k tomu, že jste mi neposlali ve čtvrtek 27.11. opravený zápis k odsouhlaseni a ani nereagovali na urgenci z patku 28.11. a další urgenci z 3.12.

Co mě trápí více, je fakt, že jsme neobdrželi požadované informace k rozpočtu. Včera jsem se z liteňských tamtamů dozvěděl, že budeme příští rok prý opravovat fasádu kina. O této investici jsme se na pracovní poradě k rozpočtu vůbec nebavili (existuje nějaký projekt, analýza stavu budovy, cenová nabídka, cokoli, z čeho bude patrné o jakou investici se jedná?). Takové rozpory a nedorozumění vznikají právě díky nedostatku jasných a jednoznačných informací a podkladů v písemné formě!!!

Můžete se mi prosím k mé žádosti o podklady vyjádřit?
Děkuji
S přáním hezkého dne
Filip Kaštánek

 


Zastupitelé mají na tyto informace zákonný nárok.

Mají se ale kvůli tajnůstkaření starosty s vlastní obcí skutečně soudit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *