Hlas lidu

FB_NL_obyvatelkaČlenové Nové Litně se shodli, že jeden z dopisů, který došel na adresu Filipa Kaštánka, stojí za to, abychom ho zveřejnili. Autorka se ho bála podepsat, což chápeme a respektujeme. Co autorka zatím netuší – podle našich rešerší se její názory shodují s názory většiny rozumných žen, které v Litni a Bělči a Vlencích žijí! A tak i když se ani zdaleka neztotožňujeme se všemi názory pisatelky, oceňujeme její angažovanost a přinášíme její dopis v úplném a nekorigovaném znění:

Vážený pane

rozhodla jsem se Vám napsat, protože fandím tomu, co v současné době děláte pro Liteň. Konečně se něco děje. Nejsem rodilá liteňačka, ale tzv. naplavenina. Doufala jsem, že ve volbách zvítězí někdo nový, kdo změní zavedené pořádky. Bohužel se tak nestalo.

Nechápu, kam celá léta mizí peníze. Občané Litně to nevidí a nebo ani vidět nechtějí. Na jedné straně jsou dohady ohledně pár korun z poplatků na psy. Na straně druhé plýtvání.
1) KINO – zrušit. Nehraje většinu roku – opravdu drahá zábava.
2) KNIHOVNA – zrušit. Slouží pouze pro pár seniorů.
3) Nepřetápět na obecním úřadě. Když tam jedete něco vyřídit, je tam příšerné horko a smrad, jak se pracovnice potí.
4) Zvýšit nájem v bufetu pod obecním úřadem, asi paní platí málo, když celou zimu větrá (okna, dveře neustále otevřené i v mrazech. Asi větrá smrad ze zkažených potravin.
5) SNÍŽIT ADMINISTRATIVU – nevím proč obec s 1000 obyvateli má 2 pracovnice matriky, 2 účetní a další sílu. Navíc p. Nožinová a slečna Bydžovská se tam objevily, ani nevíme jak. Doufám, že mají na práci potřebné vzdělání. Ve výběrovém řízení na hlavní účetní byla podmínka praxe. Nakonec se na to místo dostala slečna bez praxe, která neumí ani napsat zápis ze zasedání.
6) Uklízecí četa – banda lenochů jinak se to ani nedá nazvat, když je vidíte při práci.
7) ODVOZ ODPADU – zavést vyvážení počtu popelnic jak tomu bylo kdysi. Nejvyšší poplatky za svoz v okolí. Lidé nebudou třídit odpad, když jim vyvezete neomezený počet popelnic.

Dále by mě zajímalo, kdo platí přípojky na kanalizaci ve staré škole. Když občané sociál. slabí nemají ani na zaplacení popelnic.
Jsem ráda, že konečně někdo bude dohlížet na hospodaření obce i když to nebude mít lehké.
Nešťastným řešením bylo zvolení zastupitele pana Novotného, který bohužel bude vždy držet basu s panem Horákem. Jak se říká ruka ruku myje. Když projdete faktury za poslední 4 roky určitě vám je jasné proč. Nesouhlasím, že by Vlence nedostávaly od obce peníze. Dostávaly, ale bohužel pouze jeden občan, který si z obce udělal dojnou krávu. Bez výběrového řízení, za pár hrábnutí nehorázné peníze.

Přeji hodně sil v boji s tou přesilou.

V dnešní době se každý občan snaží ušetřit. Každou korunu výběrem dodavatelů. A co obec? Předražené zakázky na zemní práce, vývoz fekálií, platy zaměstnanců. Peníze pak mizí jak pára nad hrncem. Leta se tady nic pořádného pro občany neudělalo. Jen se divím p. Vodičkovi, který byl místostarostou, že toto neviděl už dříve.

                                                                                                                OBYVATELKA LITNĚ

 

 


obrázek: Karin Jung / pixelio.de

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *