Poplatek za psa zatím zůstává

FB_psi_zamitnuti

Poplatek za psa zatím zůstává

Předkládal jsem 18.12.2014 návrh na zrušení placení stokoruny za psa. Je to jeden ze 3 způsobů (psi, odpady, vodné), jak obtěžovat občany Litně, aby si museli brát náhradní volno a putovat každoročně na obec. A mimo to z pohledu dobrého hospodáře důvod naprosto zbytečný. Argumenty pro zrušení jsou nezpochybnitelné a jsou uvedeny v článku na stránkách Nové Litně.

Samozřejmě mi bylo jasné, že bezdůvodná fobie ze změn, která na liteňském obecním úřadě panuje, bude přijmutí na překážku, ale v zájmu spoluobčanů se to zkusit musí.

Návrh sice přijat nebyl, aby skutečně jen těsně!

Kdyby se kolegové zastupitelé Fiřt a Hrách hlasování nezdrželi, ale hlasovali pro tento rozumný návrh spolu s Vodičkou, Kaštánkem a Münzbergerem, mohl být teď již tento relikt z dob dávno minulých pohřben. (Poplatek za psa je 100 roků starý přežitek a pochází z roku 1921 ze zákona „Úprava finančního hospodářství obcí a měst s právem municipálním“ č. 329/1921 Sb.)

Velice pozitivní překvapení přišlo pak ale od Jirky Hrácha. Nejen, že si dokonale problematiku držení zvířat nastudoval, ale přišel hned se dvěma promyšlenými a logicky zdůvodněnými usneseními! Jeho písemně zpracované návrhy „Návrh zákazu volného pobíhání psů“ a „Odpadkové koše“ ( s pytlíky pro pejskaře) bude zastupitelstvo projednávat na zasedání 29.1.2015.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *