Snaha o vyloučení veřejnosti z 1. zasedání zastupitelstva?

Poté, co se krajskému soudu podařilo relativně rychle vyřešit pochybnosti o správnosti komunálních voleb (existovaly indicie pro možné ovlivňování voličů v blízkosti volební místnosti a nesprávnost počítání hlasů), je ve všeobecném zájmu, aby se zastupitelstvo řádně sešlo a začalo svou práci.

Veřejné zasedání je třeba zákonným způsobem svolat. A nejedná se o žádnou maličkost na okraji zájmu. Je to naprosto klíčová záležitost!

Proto je naprosto nepochopitelné, že si Úřad městyse Liteň dovolí vyvěsit na oficiální internetové stránky dokument o ustavujícím zasedání, kde je uveden den konání pátek, 21.11.2014. Současně vyvěsí na úřední desku obsahově shodný dokument s datem konání zasedání čtvrtek, 20.11.2014! V reálu to pak vypadá takto:

Datum2

 

Buďto se někdo snaží o to, aby občané, kteří se informují přes oficiální internetové stránky (a chodí tam až 200 lidí denně!), přišli na zasedání v pátek. Když zjistí, že se zasedání konalo již den před tím, mohou logicky podávat žaloby, že byli kráceni na svých zákonných právech se zasedání zúčastnit. A celá obec se pak může opět poddávat na několik měsíců stresujícím obavám, jak to dopadne.

Anebo někdo na našem úřadě produkuje z nepochopitelných důvodů dvě rozdílné verze tak důležitého dokumentu a zveřejňuje je bezmyšlenkovitě obě dvě. Přesto, že si obsahově zásadně odporují. A kontrola nefunguje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *